مادر خوب بودن یک مهارت است
نگارش در تاريخ شنبه 14 اسفند 1389 و ساعت 19:12 توسط منیره

حساسیت به پوشک شبیه جوش یا سوختگی خودشو نشون می ده . ممکنه این حساسیت به یک یا دوبار استفاده از بین بره ... ممکنه مشکل ساز بشه . به هر حال با هر بار تعویض مارک پوشک به این نکته توجه داشته باشید .

 

توصیه : سعی کنید قبل و بعد از به خواب رفتن  فرزندتون ؛  پوشکش رو کنترل کنید تا به مدفوع آلوده نشده باشه . به خصوص اگر یکی از دلائل زیر وجود داشت :

-        بین زمانی که با تعویض پوشک ؛ اونو برای خواب آماده کردید ؛ تا به خواب رفتنش فاصله افتاده . حتی 5 یاده دقیقه . چون تحقیقات نشون داده بچه ها به طور طبیعی کمی زمان می بره تا به خواب برند و حتی پس از شیرخوردن هم شروع به غلت زدن می کنند . مگر اینکه خیلی خسته باشند .

-        به هر دلیلی حالت اسهالی یا نیمه اسهالی داره

-        شک دارید که ممکنه پوشکش رو کثیف کرده باشه

-        انتظار داشتید اون روز یا اون ساعتها دفع رو انجام بده ؛ ولی این کار رو نکرده

کنترل پوشک زمان خیلی کمی ازتون می بره ... در حد چند ثانیه ... اما از سوختگی پا یا ابتلاء به عفونت و دردسرهاش پیشگیری کردید . تنبلی رو کنار بذارید .

چرا پای شیرخواران می سوزه ؟

-        حساسیت به پوشک

-        عفونتی که همراه ادرار یا مدفوع دفع می شه . نه به این معنی که حتما عفونت ادراری داشته باشه ؛ بلکه ممکنه این عفونت در هر جایی از بدن باشه .

-        دندان در آوردن .

-        مادر بیش از حد مواد غذایی " گرم " بخوره . مثلا خرما یا پسته یا ...

-        پوشک دیر تعویض بشه و پوست شیرخوار بیش از زمانی که باید در معرض رطوبت یا مدفوع باشه .


موضوع : مهمترین نکاتی که هر مادری باید بداند/هشدار جدی | بازدید : 1005 مرتبه


درباره وبلاگ

(666 ) مادر بودن چیزی بیشتر از یه احساس یا یه لذت هست ... یه وظیفه اس که نیاز به مهارت داره .. بنابراین به عقیده من مادر خوب بودن ... یه مهارته که نیازمند کسب آگاهی و دانستنه و هر چی کوجولوتو بیشتر بشناسی ... هر دو شادترین وقتی می دونم چرا دخترم خوشحاله ... یا ناراحته ... یا گریه می کنه ... بهتر می تونم به هر دومون کمک کنم ... کتابای زیادی خوندم و نکته های ریزشو تو این وبلاگ براتون می ذارم از خواندن نظرات ، آگاهی ها ،‌و خاطراتتون لذت خواهیم برد . به آرشیو موضوعات هم سر بزنید
موضوعات
آخرين مطالب
آرشيو مطالب
پيوند ها
پيوند هاي روزانه
آمار وبلاگ
افراد آنلاین : 1 نفر
بازديدهاي امروز : 202 نفر
بازديدهاي ديروز : 183 نفر
بازدید هفته قبل : 385 نفر
كل بازديدها : 39809 نفر
Powered By NiNiweblog.com